Konkurs na wybór partnera do projektu w ramach Osi Priorytetowej VIII Integracja społeczna działanie 8.4 Poprawa dostępu do usług wsparcia rodziny i pieczy zastępczej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego
Województwa Podkarpackiego 2014-2020.
Ogłaszający konkurs:
Powiatowe Centrum pomocy Rodzinie
ul. Piłsudskiego 70/5
37-100 Łańcut
NIP: 815-15-41-620 REGON: 690657493
Strona internetowa: http://www.pcpr-lancut.pl/
- OGŁOSZENIE O KONKURSIE
Na podstawie art. 33 ustawy z dnia 11 lipca 2014 r. o zasadach realizacji programów w zakresie polityki spójności finansowanych w perspektywie finansowej 2014–2020 (Dz.U. z 2016 r. poz. 217) Powiat Łańcucki ogłasza otwarty nabór na partnera spoza sektora finansów publicznych. Partnerstwo zawiązuje się w celu wspólnego przygotowania i realizacji projektu w ramach Osi Priorytetowej VIII Integracja społeczna DZIAŁANIE 8.4 Poprawa dostępu do usług wsparcia rodziny i pieczy zastępczej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego 2014 – 2020.
- strong>CEL PARTNERSTWA
Celem partnerstwa jest podjęcie wspólnych działań na rzecz przygotowania i realizacji projektu, którego zadaniem jest zwiększenie dostępności usług wsparcia rodziny i pieczy zastępczej dla osób zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym w ramach Osi Priorytetowej VIII Integracja społeczna działanie 8.4 Poprawa dostępu do usług wsparcia rodziny i pieczy zastępczej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego 2014 – 2020.
-
TYPY PROJEKTÓW MOŻLIWYCH DO REALIZACJI W RAMACH DZIAŁANIA 8.4
W ramach projektu przewidziane są następujące działania:
- Wspieranie pieczy zastępczej w postaci:
- pracy z rodziną w tym konsultacje i poradnictwo specjalistyczne, terapia, między innymi poprzez:
- poradnictwo i terapię dla osób sprawujących rodzinną pieczę zastępczą i ich dzieci oraz dzieci w niej umieszczone,
- usług dla osób objętych rodzinnymi formami pieczy zastępczej, w tym usług specjalistycznych, pomocy prawnej w szczególności w zakresie reprezentowania dziecka, dochodzenia praw do świadczeń – zwłaszcza świadczeń alimentacyjnych,
- finansowania spotkań dla rodzin mających na celu m.in. wymianę ich doświadczeń, zapobiegania izolacji, np. w formie grup wsparcia i grup samopomocowych.
- pracy z rodziną w tym konsultacje i poradnictwo specjalistyczne, terapia, między innymi poprzez:
- Wsparcie procesu de instytucjonalizacji pieczy zastępczej poprzez:
- wsparcie rozwoju rodzinnych form pieczy zastępczej, w tym kształcenia kandydatów na rodziny zastępcze i doskonalenie osób sprawujących rodzinną pieczę zastępczą (spokrewnionych, niezawodowych i zawodowych rodzin zastępczych, osób prowadzących rodzinne domy dziecka oraz dyrektorek/dyrektorów placówek opiekuńczo – wychowawczych typu rodzinnego) między innymi poprzez:
- szkolenia,
- warsztaty,
- doradztwo indywidualne i grupowe,
- poprawę dostępu do działań koordynatorów rodzinnej pieczy zastępczej poprzez między innymi finansowanie zatrudnienia nowych koordynatorów zmierzające do zwiększenia liczby koordynatorów.
- wsparcie rozwoju rodzinnych form pieczy zastępczej, w tym kształcenia kandydatów na rodziny zastępcze i doskonalenie osób sprawujących rodzinną pieczę zastępczą (spokrewnionych, niezawodowych i zawodowych rodzin zastępczych, osób prowadzących rodzinne domy dziecka oraz dyrektorek/dyrektorów placówek opiekuńczo – wychowawczych typu rodzinnego) między innymi poprzez:
- Wspieranie pieczy zastępczej w postaci:
- KRYTERIA WYBORU PARTNERSTWA
- Przy wyborze partnera będą brane pod uwagę następujące kryteria:
KRYTERIA BRANE POD UWAGĘ PRZY WYBORZE PARTNERA Kryteria formalne Kryterium Opis Wniosek został złożony w terminie i miejscu wskazanym w ogłoszeniu. TAK/NIE Kryterium obligatoryjne Kompletność, poprawność i zgodność wymaganych załączników. TAK/NIE Kryterium obligatoryjne Oferent znajduje się w sytuacji finansowej pozwalającej na prawidłowe wykonanie zadań w projekcie (weryfikowane na podstawie dokumentów lub oświadczeń). TAK/NIE Kryterium obligatoryjne Zgodność misji/profilu działania oferenta z zakresem tematycznym partnerstwa. TAK/NIE Kryterium obligatoryjne Kryteria merytoryczne Kryterium Sposób punktacji Posiadane doświadczenie oferenta w realizacji projektów o podobnym charakterze. 1 punkt za 1 projekt, 10 i więcej projektów otrzymuje maksymalną wartość 10 pkt Doświadczenie oferenta w zakresie współpracy z jednostkami sektora finansów publicznych, 1 pkt za 1 porozumienie/umowę z jednostkami sektora finansów publicznych, 10 i więcej projektów otrzymuje maksymalną wartość 10 pkt Oferowany wkład potencjalnego partnera w realizację projektu (organizacyjny, techniczny, finansowy). wartość badanej oferty/wartość najwyższej oferty * 100% - Spośród złożonych ofert wybrana zostanie oferta, która spełnia wszystkie wymogi formalne i uzyskała najwyższą liczbę punktów przyznanych przez członków Komisji
- Podmioty biorące udział w konkursie zostaną pisemnie poinformowane o wyniku postępowania konkursowego. Informacja dotycząca podmiotu, który zostanie wyłoniony w wyniku rozstrzygnięcia konkursu, będzie opublikowana na stronie internetowej http://www.pcpr-lancut.pl/. w zakładce Informacje /Zamówienia publiczne/ Konkursy
- Po ogłoszeniu wyników naboru, z wybranym partnerem zostanie podpisana umowa o partnerstwie regulująca szczegółowe warunki współpracy i role poszczególnych partnerów przy przygotowaniu i realizacji projektu.
- SPOSÓB PRZYGOTOWANIA I ZŁOŻENIA OFERTY
- wypełniony „Formularz oferty” (zgodny z treścią załącznika nr 1),
- aktualny odpis z rejestru KRS lub innej właściwej ewidencji, uwzględniający formę organizacyjno-prawną,
- statut lub inny równoważny dokument potwierdzający profil działalności,
- aktualne zaświadczenie o niezaleganiu z podatkami wobec Urzędu Skarbowego,
- aktualne zaświadczenie o niezaleganiu z opłacaniem składek wobec Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.
- TERMIN, MIEJSCE I SPOSÓB SKŁADANIA OFERT
- DODATKOWE INFORMACJE
Podmiot ubiegający się o wybór na partnera w procedurze otwartego naboru jest zobowiązany do przedłożenia następujących dokumentów:
Kopie dokumentów dołączone do oferty muszą być opatrzone pieczęcią podmiotu, aktualną datą, własnoręcznym podpisem osoby/osób uprawionej do reprezentowania podmiotu oraz poświadczone za zgodność z oryginałem. Oferta oraz wszystkie załączniki do oferty powinny być podpisane przez osobą upoważnioną do reprezentowania kandydata na partnera. Jeden podmiot może złożyć tylko jedną ofertę.
Oferty złożone w sposób niekompletny nie będą rozpatrywane ze względów formalnych.
Oferty partnerstwa wraz z wymaganymi dokumentami należy składać w zamkniętej kopercie z adnotacją „Konkurs na wybór partnera do projektu w ramach Osi Priorytetowej VIII Integracja społeczna działanie 8.4 Poprawa dostępu do usług wsparcia rodziny i pieczy zastępczej w ramach RPO Województwa Podkarpackiego Nie otwierać przed 2 czerwca 2016r.” osobiście lub drogą pocztową na adres: Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Łańcucie ul. Piłsudskiego 70/5 37-100 Łańcut, do dnia 10 czerwca 2016 r.
Decyduje data wpływu oferty do jednostki. Oferty złożone po upływie terminu nie będą rozpatrywane.
Dane osób do kontaktu w sprawie naboru:
Joanna Dubiel-Sowa – Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Łańcucie e-mail: pcprwlancut@poczta.onet.pl
tel. (17) 225 69 69
Do pobrania:
Formularz oferty